سلام قهرمان

به مرحله اول خوش اومدی

امیدوارم اولین مرحله رو با موفقیت پشت سر بزاری

وقتشه تنبلی بزاریم کنار و قهرمان محله شی 💪

راستی برای اینکه چجوری ویدیو جذاب درست کنی و کلی آموزش های خفن دیگه نگاه کنی میتونی به قسمت آموزش سایت مراجعــه کنی بریم سراغ ماموریت ها

مهلت ارسال آثار تا پایان ماه مبارک رمضان

نوجوان های عزیز، به مسیر قهرمانی خوش آمدید
شما می توانید با انجام هرکدام از این پنج فعالیت، به انتخاب خود در مسابقه ” قهرمان محله “ شرکت کنید.

فقط کافی است یکی از این فعالیت ها را انتخاب کنید و از مسیر انجام آن فیلم تهیه کنید و به صورت یک گزارش کامل ، برای ما بارگزاری کنید ومنتظر داوری و جایزه باشید.

به غیر از انتخاب یکی از این پنج موارد وانجام آن ؛ چند فعالیت دیگر نیز در ادامه به شما پیشنهاد داده شده است که شما میتوانید با انجام هرکدام از آنها امتیازات بیشتری کسب کنید.

یعنی تعداد فعالیت هایی که انجام می دهید را به دو یا سه فعالیت برسانید و جایزه ی ویژه دریافت کنید .
یادتان باشد در نهایت سه فعالیت می توانید انجام دهید :
یکی از پنچ فعالیت اصلی ، یک یا دو تا فعالیت ایده محور که می توانید از فعالیت های پیشنهادی ما هم کمک بگیرید.

پنج فعالیت اصلی بدین شرح است / جهت مشاهده توصیحات روی هر عنوان کلیک نمائید

با هم گروهی های خود بسته های افطاری کوچک و مختصری تهیه کنید مثل لقمه های نان و پنیر یا خرما و چای یا پیاله های کوچک شیربرنج وعدسی و.. . آنرا در محله توزیع کنید.

حتی میتوانید به سراغ کسبه ی محل بروید که درمغازه های خود افطارمی کنند. یا با انداختن روفرشی و پهن کردن سفره در پیاده روهای مقابل مغازه ها و با چای و خرما و نان و پنیر یک سفره ی افطار ساده برای کسبه برگزارکنید.
و حتی می توانید با هرخلاقیت یا ایده ای که به ذهن خودتان می رسد این افطاری های ساده را با عنوان یک نذری از طرف امام رضا علیه السلام برگزار کنید، از انجام آن فیلم تهیه کنید و درسایت مسابقه بارگزاری کرده و درمسابقه قهرمان محله شرکت کنید.

حتما در محله شما خانواده شهید یا جانبازی زندگی میکند.

یا یک نخبه ی ورزشی یا علمی درمحله همسایه ی شما بوده ویا هنوزم هست و یا مثلا کسی که استاد یک دانشگاه است و کتاب های زیادی نوشته یا کسی که شاعر است و نویسنده و کتاب چاپ کرده است به سراغ آنها بروید ویا هرشخص دیگری که در محله ازنظر شما قهرمان است، یک پاکبان، یا شخصی در محله تان هست که به انجام کارهای خیر ونیک معروف است، به سراغ آنها بروید و سعی کنید با یادآوری اهمیت ایشان برای محله و جامعه از او تجلیل کنید ، حتی می توانید یک مراسم درست و حسابی ترتیب دهید در نهایت گزارشی از فعالیتتان تهیه کنید و برای ما بگویید که چرا از نظر شما واهالی محله او قهرمان است و دلیلتان چیست. فیلم تهیه کنید و آنها را درسایت مسابقه بارگذاری کنید.

شب های قدر نزدیک است و شما می توانید ازهمین حالا ایده پردازی کنید برای فضا سازی محله ، مثل نصب
پرچم یا المان هایی ویژه این شب ها و مراسمات دعا و شهادت مولای متقیان امیرال مؤمنین (علیه السلام) با فضا سازی محله و تهیه گزارش از روند انجام آن و بارگذاری فیلم های خود میتوانید در این مسابقه شرکت کنید.

با دوستان خود و اعضا گروه تان به سراغ محفل های قرآنی در ماه مبارک رمضان بروید ، محفل هایی که در مساجد یا پارک محله تان و یا در منازل تان برگزار میشود ، ازآن محافل فیلم تهیه کنید و اگر این محفل قرآنی ویژگی خاصی دارد مثلا در آن محفل علاوه بر قرائت قرآن کریم ، تفسیر نیز انجام می شود.

حفظ و آموزش ترتیل و قرائت قرآن دارد ویا هر ویژگی دیگری که آن محفل قرانی دارد را در گزارش خود ذکر کنید و از آن محفل وچگونگی انجام این موارد فیلم تهیه کنید و در سایت بارگذاری کنید.

حتی میتوانید یک محفل قرآنی با ویژگی های ذکر شده در محله راه بیاندازید و یا هر ایده خلاقانه ی دیگری که در مورد راه اندازی یک محفل قرآنی دارید را به ثمر برسانید و از مسیر راه انداختن آن محفل قرآنی ویژه و خلاقانه ی خود فیلم تهیه کنید و در مسابقه شرکت کنید .

شما میتوانید با درست کردن یک نشریه کاغذی و نصب آن بر روی دیواری درمحله تان یک دیوار تاریخی در محله درست کنید. به سراغ اتفاقات مهم محله تان در گذشته بروید، اخبار مهم را جمع آوری کنید و عکس های قدیمی و تاریخی از محله را در آنجا به نمایش بگذارید.
رویدادها ، تاریخ و مسائل جالب در مورد محله تان را از پیرمرد ها و قدیمی های محله بپرسید و درآن نشریه انتشار دهید.
یا هر نوآوری ومعرفی خلاقانه ای که دارید می توانید بازنشر دهید.
حتما از مراحل تحقیق و درست کردن نشریه فیلم های کوتاه تهیه کنید و سپس آنرا روی دیوار محله تان نصب کنید و از چند نفر دعوت به عمل بیاورید تا آنرا در محله تماشا کنند . از تمام این ها گزارشی تهیه کنید و در سایت و صفحه مربوط به گروه خود آنرا بارگذاری کنید و منتظر داوری باشید.

یادتان باشد یکی از پنج فعالیت ذکر شده در بالا حتما باید انجا شود و بعد به سراغ بقیه ی فعالیت های پیشنهادی بروید .

فعالیت های پیشنهادی :
یک : جذابیت های محله را شرح و توضیح بدید .
دو : به کمک یک فرد فنی و ماهر در محله تان تعمیرات و زیبا سازی انجام بدهید
سه : هم خوانی کتاب راه بیاندازید و برای هم توضیح دهید .
چهار : یک کلاس آموزش یا کارگاه آموزشی رایگان راه بیاندازید. مثلا آموزش زبان، ریاضی یا هر درس و مهارت دیگری که دارید و به هم مهارت آموزش بدهید .
پنج : بازارچه محلی راه بیاندازید. محصولاتی که خودتان می توانید تولید کنید ویا افرادی را می شناسید که در محله تولید گرند، خیاطی ، سفالگری، دوخت عروسک و کیف های چرم و بافتنی و یا هرچیز دیگری، حتی پختن آش یا خوراکی دیگر را دریک بازارچه ی محلی بفروش برسانید .
شش : راه اندازی ورزش محله ، تیم های فوتبال، والیبال و… تشکیل دهید
هفت : نمایشگاه فیلم و عکس و نقاشی درمحله راه بیاندازید .
هشت : کمک به سالخورده های محل در خرید، حمل لوازم
نه : مطالبه گری برای انجام یک کارمونده درمحله ازمسئولین.

شما می توانید نام های تهیه کنید و یا به سراغ افراد تاثیر گذار در محله بروید و مطالبه ای مبتنی برموضاعاتی مثل تعمیر و بازسازی دیواری که در محله خراب است؛ یامثلا یک قسمت از محله آسفالت لازم دارد. اقدام برای زیبا سازی محله، تجهیز کردن پارک محله به وسایل بازی و ورزشی ویا هرموردی که درمحله تان وجود دارد، اقدام کنید و نتیجه ی آن را گزارش کنید .

ده : شما میتوانید هرموضوعی که به ذهن تان می رسد را به صورت خلاقانه انجام دهید.

Ghahraman جهت اطلاع از آخرین اخبار بر روی اشتراک کلیک نمائید
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها